Poziv za prijavu nastavnika Fakulteta medicinskih nauka za stipendiranu mobilnost

ERASMUS+ KLJUČNA AKCIJA 1 – KREDITNA MOBILNOST

U skladu sa potpisanim inter-institucionalnim ugovorom za razmenu sa Karolinska Institutom, nastavnici Fakulteta medicinskih nauka Univerziteta u Kragujevcu mogu se prijaviti za stipendiranu mobilnosti i to:
staff teaching mobility (u trajanju od 5 dana)
Nastavni kadar je u obavezi da u toku razmene održi najmanje 8 sati predavanja nedeljno.
Dostupna studijska oblast: Medicine (0912)

Rok za prijavu: 23. oktobar 2017. godine

Potrebna dokumenta za prijavu:
Potvrda o zaposlenju na engleskom jeziku
Predlog Ugovora o mobilnosti (molim preuzmite formu)
Biografija kandidata na engleskom jeziku u Europass formatu
Dokaz o poznavanju engleskog jezika (minimalni nivo poznavanja jezika- B2)
Pisani dokaz zainteresovanosti stranog partnera (e-mail korespodencija i/ili pozivno pismo odgovarajućeg departmana/odeljenja)
Kopija pasoša
Više o Karolinska Institutu možete pogledati OVDE.
Akademsku ponudu pogledajte OVDE.
Korisne informacije za pogledajte OVDE i OVDE.
Akademski kalendar pogledajte OVDE.

Važne napomene:
1. Mobilnost nastavnika realizovaće se u toku akademske 2017/18. godine, a u skladu sa dogovorom sa partnerima.
2. Ukoliko ne posedujete zvaničan sertifikat o poznavanju engleskog jezika, potvrdu može izdati i predmetni nastavnik ili škola stranih jezika. Molimo preuzmite formu.
3. Akademska kontakt osoba za realizovanje mobilnosti je prof. dr Jovan P. Antović: jovan.antovic@ki.se
4. Po završetku konkursa, Odeljenje za međunarodnu saradnju Univerziteta u Kragujevcu vrši tehničku proveru dostavljene dokumentacije. Komisija za selekciju kandidata vrši akademsku procenu svih prijava u skladu sa Pravilima i uslovima za selekciju studenata, nastavnog i nenastavnog osoblja Univerziteta u Kragujevcu i dostavlja listu  nominovanih kandidata Karolinska Institutu.
5. Karolinska Institut odlučuje o finalnoj selekciji kandidata u skladu sa odobrenim brojem stipendija namenjenih Univerzitetu u Kragujevcu.
6. Informacije o stipendiji i studijskom boravku:
Dnevna stipendija u iznosu od 160 evra (za pokrivanje troškova života)
Pokriveni putni troškovi (u iznosu od 275 evra)