Poziv za prijavu za stipendiranu mobilnost na Ekonomskom univerzitetu u Katovicama (Poljska) Konkurs za Ekonomski fakultet

Erazmus+ ključna akcija 1 – kreditna mobilnost

U skladu sa potpisanim inter-institucionalnim ugovorom za razmenu sa Ekonomskim univerzitetom u Katovicama studenti Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Kragujevcu mogu se prijaviti za stipendiranu mobilnosti i to:
studenti osnovnih i master akademskih studija (razmena u trajanju od jednog semestra)

Dostupna studijska oblast: Economics, Business and Administration

Rok za dostavljanje prijava: 25. oktobar 2017. godine, do 12:00 sati.

Potrebna dokumenta za prijavu:
Prijavni formular
Predlog ugovora o učenju
Potvrda sa fakulteta da ste redovan student (i prevod na engleski jezik*)
Lista položenih ispita (sa svih nivoa studija) (i prevod na engleski jezik*)
Potvrda/sertifikat o poznavanju engleskog jezika (min. B1 nivo)
Biografija na engleskom jeziku
Kopija pasoša

Po isteku roka za prijavu Univerzitetu u Kragujevcu, Komisija za selekciju kandidata vrši akademsku procenu svih prijava u skladu sa Pravilima i uslovima za selekciju studenata, nastavnog i nenastavnog osoblja Univerziteta u Kragujevcu i dostavlja rang listu prijavljenih kandidata Ekonomskom univerzitetu u Katovicama.
Nakon toga, selektovani kandidati moraju ispratiti prijavnu proceduru Ekonomskog univerziteta u Katovicama, koja se vrši putem onlajn portala

Važne napomene:

1. Mobilnost studenata realizovaće se u letnjem semestru akademske 2017/18. godine.
2. Prilikom pripreme Ugovora o učenju potrebno je da se studenti konsultuju sa Erazmus+ koordinatorom na svom fakultetu (prof. dr Nenad Stanišić), odnosno sa šefom Katedre i predmetnim nastavnicima.
3. Informacije o stipendiji i studijskom boravku:
Mesečna stipendija u iznosu od 750 evra (za pokrivanje troškova života)
Pokriveni putni troškovi (u iznosu od 275 evra)

Ukoliko vam je potrebna pomoć u pripremi dokumenata, savete možete potražiti na sajtu CzRk-a u našoj sekciji Mobilnost, kao i u Priručniku za mobilnost studenata. Naravno, uvek ste dobrodošli u Centar, ako imate pitanje, nedoumicu ili vam je potreban savet.

Ukoliko imate pitanja, možete nas kontaktirati putem elektronske pošte ili telefona:
Kontakt telefon: 034 300 425
E-pošta:erasmus@kg.ac.rs